Kołobrzeg - noclegi niedaleko morza. Hotele, domki, pokoje blisko plaży

A także pensjonaty, kwatery, apartamenty i inne ośrodki wypoczynkowe z Kołobrzegu oferujące noclegi przy morzu. Czyli takie, jakie turyści wybierający się nad polski Bałtyk lubią zdecydowanie najbardziej. Oczywiście dobra, wielce pożądana lokalizacja oznacza wyższe ceny i szybko wyprzedawane terminy oraz pokoje niedaleko plaży. Wszelako Kołobrzeg to na tyle duże miasto i rozwinięta turystycznie miejscowość, że w atrakcyjnych pod rozmaitymi względami propozycjach można przebierać jak w przysłowiowych ulęgałkach.

Komfortowy nocleg blisko morza z całą pewnością będzie jednym z tych czynników, które zdecydują o ogólnie pozytywnych wrażeniach z całego wyjazdu. Jeśli ktoś oczekuje maksymalnie wyśrubowanych standardów, kierując się na Kołobrzeg noclegi najpewniej zarezerwuje w którymś z luksusowych obiektów we wschodniej, parkowo-uzdrowiskowej części kurortu. Zainteresowani prestiżowymi hotelami nad samym morzem powinni bliżej spojrzeć chociażby na Wellness ProVita albo Aquarius SPA, legitymujące się odpowiednio czterema i pięcioma gwiazdkami. Pierwszy hotel leży zaraz przy plaży, drugi zaś ok. 500 metrów od kąpieliska - czyli wciąż wystarczająco blisko do morza dla zdecydowanej większości osób. Czego nie sposób już powiedzieć o cenach za pokoje i apartamenty, szczególnie w pełni sezonu wakacyjnego.

W poszukiwaniu przystępniejszych ofert warto sprawdzić okolice centrum Kołobrzegu. Na plażę wciąż ok. kilometra lub półtora, a oszczędności w budżecie idące już w tysiące złotych. Naturalnie taki rodzinny pensjonat Bela ma o wiele mniej udogodnień niż wypasiony hotel z własną strefą SPA & Wellness… tylko na co komu tak naprawdę potrzebne te wszystkie wygody, skoro i tak zdecydowanie więcej czasu ma się zamiar spędzić nad samym morzem niż na kwaterze? A skoro już o tym mowa, warto wspomnieć o domach wypoczynkowych zlokalizowanych w okolicach portu i Parku Imienia Jedności Narodowej, na zachodnim brzegu Parsęty. Blisko plaży (ok. 500 m), na dodatek tej mniej uczęszczanej, a opinie o okolicznych noclegach - np. w DW Anna i sąsiednich obiektach - są nad wyraz pozytywne.

Rzecz jasna na tym bogactwo możliwości turystycznych, jakie Kołobrzeg stwarza osobom poszukującym optymalnego noclegu przy plaży, wcale się nie kończy. Są przecież jeszcze kameralne hostele w różnych punktach miasta. I jeszcze domki letniskowe całkiem niedaleko brzegu, choć już na nieco oddalonych od centrum przedmieściach. A także rozsiane tu i ówdzie przy morzu kempingi (vel campingi). Także jeśli ktoś bardzo chce noclegu blisko plaż w Kołobrzegu, znajdzie mnóstwo intrygujących propozycji. Choć nie zawsze już aktualnych.

Polecamy również:

Komentarze (1)

MaThek 29.01.2018 15:30

Z Kołobrzegiem mam związane całkiem miłe wspomnienia - przynajmniej jeśli chodzi o samo zwiedzanie ciekawego miasta i komfort noclegów przy plaży. Bo jeśli chodzi o wrażenia z wypoczynku przy morzu, tutaj już występowały gwałtowne wahania samopoczucia. Bardziej z powodu zachowania pozostałych plażowiczów niż specyfiki kąpieliska jako takiego (nie licząc może zimnawej wody w Bałtyku). A przy okazji: kołobrzeskie Muzeum Oręża Polskiego rządzi! Nawet jeśli opinie, że wystawy plenerowe coraz bardziej przypomina militarne złomowisko, mają swoje realne podstawy, to tak bogate zbiory broni, mundurów i innych eksponatów z wielu epok po prostu trzeba docenić.

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy