Magiczny Sylwester poza domem? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Domówka zawsze spoko, tyle że akurat w przypadku imprezy sylwestrowej sprawa nie jest już taka łatwa, prosta i przyjemna. Przywitanie Nowego Roku zdecydowanie zasługuje na o wiele huczniejszą oprawę, niż kameralna w sumie prywatka na paręnaście (czy tam dwadzieścia, trzydzieści kilka) osób. Bardzo dobrym pomysłem na sylwestra będzie połączenie szampańskiej zabawy z porządnym, kilkudniowym relaksem. A w takich sytuacjach właściwie nieodzowne będzie zorganizowanie turystycznego wyjazdu.

1. Razem z całą ekipą nad morze

Propozycja w sam raz dla tych, którzy akurat przy barze zwalniają wszelkie hamulce. Przynajmniej jeśli wierzyć ludowym mądrościom, według których nadmorskie powietrze (czyste, rześkie, nasycone jodem i innymi składnikami mineralnymi) stanowi doskonałe lekarstwo na bolącą od nadmiaru procentów głowę. Oczywiście sylwester nad morzem ma o wiele więcej potencjalnych atutów, z potencjalną imprezą na plaży na czele. Wprawdzie grudniowo-styczniowe temperatury dość mocno odstają od tych wakacyjnych, czasami niezbędne jest stawianie specjalnych namiotów, ale przecież najbardziej liczy się odpowiednie nastawienie. Wystarczy ubrać się stosownie do okoliczności, resztę załatwią zachęcająca do tańców muzyka, sylwestrowa atmosfera, pokaz fajerwerków oraz świetne towarzystwo.

2. Zabawa na wysokim poziomie w górach

Wystarczy właściwie opisać pokrótce jedną z dostępnych w takich okolicznościach opcji, aby nabrać przekonania o wyjątkowości całego noworocznego przedsięwzięcia. Sylwester na nartach. I jak by nie próbować wykrzywiać rzeczywistości, tak tylko w górach miłośnicy białego szaleństwa mogą połączyć swoją wielką pasję z dyskotekowo-imprezową rozrywką. Na przełomie roku niektóre stacje narciarskie organizują nawet specjalne, sylwestrowe zawody z atrakcyjnymi nagrodami. Pozostaje tylko przypomnienie, żeby do kieliszków zaglądać wyłącznie po zejściu ze stoku, dla bezpieczeństwa własnego i innych osób. A gdyby to kogoś nie przekonało, wtedy warto pomyśleć o sylwestrze w górach organizowanym przez… parki wodne. Termy, cieplutko (wręcz gorąco),kąpiel w jacuzzi, kieliszek szampana w ręku, a na horyzoncie malownicze szczyty rozświetlane przez wybuchające fajerwerki - piękna wizja, nieprawdaż?

3. Gruba impreza na mieście

Miejski sylwester to pojęcie wyjątkowo obszerne - dla mieszkańców małych miejscowości zwykle oznacza występ lokalnych, często ludowych zespołów (i przydługawym gadaniem burmistrza). Z kolei w wielkich metropoliach i dużych, popularnych kurortach turystycznych grywają największe gwiazdy polskiej sceny muzycznego show-biznesu (a prezenterzy telewizyjni co i rusz próbują wcisnąć widzom kolejną loterię SMS-ową). A do tego trzeba jeszcze dodać te wszystkie zabawy organizowane w klubach, remizach, halach sportowych itp. Nierzadko taki sylwester w mieście jest o wiele bardziej pomysłowy i interesujący od tego, co proponują medialni giganci. Elegancki bal maskowy, impreza w klimatach piracko-szantowych, Nowy Rok z muzyką reggae, zabawa w rytm nieśmiertelnych hitów z dawnych lat… Z pewnością każdy znajdzie coś, co trafi

4. Nowy Rok nad jeziorem, czyli Mazury sprawdzą się zawsze

Świetny przykład na to, jak połączyć przyjemne z… jeszcze przyjemniejszym. W końcu nikt nie powinien mieć wątpliwości, że relaks na Mazurach nawet u progu zimy jest w stanie poprawić samopoczucie w sposób niebywały. Krajobrazy w wersji ośnieżonej wciąż zachwycają, zaś to że żeglarstwo trzeba będzie raczej zastąpić bojerami i iceboardami, może być nawet dodatkową zachętą. Jeśli chodzi o sylwestra nad jeziorem sensu stricte, to warto zainteresować się noworocznymi pakietami specjalnymi, jakie oferuje branża turystyczna. W cenie zwykle jest nie tylko kilka noclegów na przełomie roku, ale też szereg różnych atrakcji: zorganizowane wycieczki po okolicy, voucher do SPA & Wellness, a przede wszystkim - ekskluzywna (zazwyczaj) impreza. Wiadomo - im wyższa cena podobnego pakietu, tym bardziej wyrafinowanych zabaw można oczekiwać.

Dodano: 2017-10-31 16:05:00

Komentarze (2)
Anonim
6.11.2017 10:35

Strzelanie fajerwerkami z nadmorskiej plaży to rozrywka jedyna w swoim rodzaju. Trzeba się tylko zawczasu upewnić, żeby trzymać się odcinków do tego wyznaczonych. A gdyby tak jeszcze każdy przyszedł 1 stycznia i posprzątał trochę po sobie, byłby ideał - w Polsce chyba nieosiągalny. Co nie zmienia faktu, że sylwester nad Morzem Bałtyckim to rzecz naprawdę godna polecenia.

Anonim
17.05.2019 08:44

Ja mam w planach Sylwester na Mazurach, chociaż nie ukrywam, że impreza nad morzem również była kusząca. Mieszkam w górach więc przy takich okazjach zazwyczaj wybieram inne klimaty :)

Dodaj komentarz