Pałac Morski

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Dużą atrakcją w Gąskach jest zabytkowy, neoklasyczny "Pałac Morski" z II poł. XIX wieku. Otoczony jest zabytkowym ok. 6,7 ha parkiem,porośniętym m.in. bukami, cyprysikami groszkowymi oraz klonami srebrzystymi.

Oddalony jest około 900 metrów od morza i pełni funkcję ośrodka rehabilitacyjno-wczasowego"Pałac Morski". W ośrodku znajduje się ok. 90 miejsc noclegowych, sala konferencyjna ze sprzętem audiowizualnym, sala gimnastyczna i pomieszczenia do różnych zabiegów odnowy biologicznej.

W ośrodku leczy się choroby układu nerwowego, ruchowego, krążenia, nieżyty górnych dróg oddechowych, tarczycy oraz prowadzi rehabilitację kobiet po mastektomii.

W pałacu znajdują się kawiarenki oraz restauracja serwująca domowe posiłki.

Mini przewodnik

Zabytek neoklasycznej architektury pochodzący z drugiej połowy XIX stulecia, usytuowany w malowniczym parku porośniętym ładną i zróżnicowaną roślinnością. Park również wpisano do rejestru chronionych prawem obiektów zabytkowych. W przeszłości była to arystokratyczna rezydencja, dziś wnętrza Pałacu Morskiego służą m.in. eleganckim kawiarenkom i restauracjom.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja